fbpx

Włosy po zabiegach stylizacyjnych

Włosy po zabiegach stylizacyjnych

Nasze włosy niemal codziennie narażone na wysoką temperaturę. Do stylizacji używamy suszarek, lokówek i prostownic, które niekorzystnie wpływają na nasze włosy. Kosmyki staja się przesuszone, łamliwe, a końcówki zaczynają się rozdwajać. Co zrobić, aby zapobiec działaniu szkodliwej temperatury na strukturę włosa?

Ochrona przed prostownicą
Po pierwsze istotną sprawą jest dobór prostownicy lub lokówki. Nie kupujmy tego sprzętu na bazarze bądź w markecie. W zasadzie pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze, ale ucierpią na tym nasze włosy. Zakup prostownicy powinien być dokładnie przemyślany. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje jakie posiada prostownica. Ważna jest możliwość ustawiania temperatury. Możemy wtedy dopasować ją do rodzaju naszych włosów. Wiadomo, że włosy delikatne potrzebują niższej temperatury niż te grubsze i sztywniejsze. Musimy także zadbać o kondycję naszych włosów, aby utrzymać je w dobrej formie. Przed zabiegiem prostowania lub nawijania włosów na lokówkę należy je umyć i dokładnie wysuszyć. Nie wolno stosować prostownicy i lokówki na włosy mokre, gdyż mogą zostać bardzo zniszczone. Przed użyciem prostownicy czy lokówki, a nawet suszarki możemy zastosować protektory, czyli kosmetyki, które tworzą barierę termiczną dla ciepła emitowanego przez urządzenie. Działanie tych kosmetyków polega na ochronie przed wysoką temperaturą oraz utratą wilgoci, ale także na wygładzaniu włosów. Poza tym działają antystatycznie, nadają włosom jedwabistość i blask. Musimy również kontrolować czas i temperaturę. Najpierw włosy musimy podzielić na pasma, które powinny mieć odpowiednią grubość i szerokość oraz być dopasowane do szerokości płytek prostownicy. Prostowanie rozpoczynamy od nasady i równomiernie przesuwamy wzdłuż całej powierzchni włosa. Z kolei temperatura – jak już wcześniej zostało wspomniane – powinna być dopasowana do rodzaju oraz kondycji włosów. Szczególną uwagę należy zwracać na pielęgnację włosów. Muszą być one odpowiednio odżywione. Najlepiej codziennie używać odżywek odpowiednich do rodzaju naszych włosów.

Suszarka
Warto zaopatrzyć się w suszarkę z funkcją jonizacji, co po prostu oznacza, że chroni ona włosy przed wysoka temperaturą. Przed gorącym powietrzem suszarki również chronią odpowiednie kosmetyki z termoochronną. Poza tym kosmetyki te mogą również wygładzać włosy, ułatwiać układanie czy też dodawać objętości.

Kosmetyki z termoochroną
Specjalne kosmetyki do ochrony włosów przed wysoką temperaturą zawierają kopolimery, które zabezpieczają włosy przed wysuszeniem. Powoduje to, ze staja się one mocniejsze, sprężyste i łatwiej je modelować. Mogą występować w postaci serum, mleczka, sprayu, itp. Preparaty te powinny nawilżać i wygładzać włosy, a także nadawać im miękkość, elastyczność i blask oraz ułatwiać rozczesywanie. Olejki termoaktywne wygładzają włosy i zapobiegają ich wysuszaniu. Świetnie nadają się do prostownic. Olejek należy nanieść na wilgotne bądź lekko osuszone włosy. Nie spłukiwać. Z kolei mleczko wygładzające świetnie sprawdza się na włosach półdługich i długich. Doskonale je wygładza. Dodatkowo pod wpływem ciepła nadaje im połysk oraz chroni włókno włosa przed działaniem wysokiej temperatury. Nakłada się go na włosy suche. Preparat w spreyu przeznaczony jest dla włosów o każdej długości. Podczas suszenia włosów suszarką jednocześnie chroni włókno włosa i dodaje fryzurze objętości. Sprawia, że włosy są sprężyste. Należy go rozpylać na lekko wilgotne lub suche włosy. Następnie włosy suszymy suszarką, aby nadać im upragniony kształt.

Materiał przygotowany przez Klinika Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę