Włosy

Piekiełko | Włosy
Włosy

Piękne i zadbane włosy są ozdobą każdej kobiety. Nie jest ważne czy są długie czy krótkie blond, rude czy czarne, jeśli są zdrowe i fachowo ostrzyżone nadają charakteru całej postaci. Niestety bardzo często się zdarza, iż włosy zaczynają chorować i wtedy tracą połysk nie chcą się układać, zaczynają wypadać. Może być to sygnał, że coś złego dzieje się wewnątrz naszego organizmu.

Jednym z powodów osłabienia włosów może być brak witamin i mikroelementów, spowodowany nieracjonalnym żywieniem bądź błędnie dobraną dietą. Nasze włosy potrzebują cynku, magnezu, żelaza, wapnia oraz witamin grupy B. Bez nich włosy stają się kruche, łamliwe, tracą połysk wyraźnie dają sygnał, że chorują.

Coraz więcej firm proponuje kosmetyki pielęgnacyjne z witaminami i mikroelementami, jednak nic tak nie poprawi kondycji naszych włosów, skóry i paznokci jak stosowanie odpowiedniej diety. Ostatnio przebyte choroby jak i zaburzenia hormonalne odciskają swoje piętno również na naszych włosach. Osłabienie organizmu jest natychmiast widoczne też i na włosach.

Niektóre leki mogą mieć zły wpływ na stan włosów, podobnie szkodliwe może być przedawkowanie witamin.

Kolejnym powodem naszych kłopotów z włosami może być codzienny stres. Niedotleniony, zmęczony organizm, to również niedotlenione i niedożywione włosy. W takiej sytuacji również odpowiednia dieta i specjalnie dobrane kosmetyki mogą zdziałać cuda.


Poprzedni
Przyjaciele Piekiełka
Artom.Audio
Szkoła Tańca Hamsa
Galeria Oławska

© Piekielko.com