fbpx

Trwała prostująca włosy

Trwała  prostująca włosy

Nie każda trwała skręca włosy – jest bowiem trwała prostująca. Jest to zabieg dla dziewczyn  z kręconymi włosami, które dziewczyna chce wyprostować na dłużej. Trwała ta, podobnie jak ta dająca skręt działa na dłużej i włosy przez okres około 3 miesięcy są proste.

Dziewczyny o kręconych włosach, które używają na co dzień prostownic i jeszcze kosmetyków uważają, że prostownica w naszym klimacie to kiepski wynalazek – wystarczy mgła, drobny deszcz i włosy robią się brzydkie – ani nie są proste, ani kręcone. I ogólnie wyglądają bardzo brzydko, tak jak włosy zakręcone lokówką , które zmokną.

Efekt wyprostowania zależy od tego jaki skręt mają włosy w naturze. Oczywiście im mniejszy skręt, tym trwalszy efekt prostowania. Żartem mówiąc prawie wszystko odwrotnie jak przy trwałej ondulacji.

Nie należy się dziwić, że bardzo trudno znaleźć salon fryzjerski, który prostuje włosy. Po pierwsze osób z kręconymi włosami jest jest znacznie mniej niż tych z prostymi, a po drugie niewiele z nich prostuje włosy, wiele nie wie o takiej możliwości.

Jest kilka preparatów do stałego prostowania włosów – GLLAT, to właśnie jeden z takich kosmetyków, nie nadaje się jednak do włosów rozjaśnianych. Proste włosy utrzymują się po nich  przez 3 miesiące. Kosmetyk jest produkowany w trzech wersjach – dla włosów naturalnych kręconych twardych, naturalnych kręcone farbowane i  i porowate włosy.

Farmavita Life Liss Strong  - to profesjonalny, według sprzedawcy  na krem, który można jednak w bardzo prosty sposób zastosować w domu. Włosy są po tym preparacie proste przez dłuższy czas. Sam zabieg zajmuje , z wysuszeniem włosów niewiele ponad godzinę. Tego typu kosmetyki kosztują w okolicach 30-40  zł i widać, że są kilka razy droższe od płynów do trwałej ondulacji.

Należy pamiętać, że włosy w trakcie prostowania należy cały czas czesać grzebieniem o rzadkich zębach – sam przebieg zabiegu przebiega podobnie do trwałej : po 15 – 30 minutach trzymania na włosach preparatu należy przerwać zabieg spłukując kosmetyk ciepłą wodą i nałożyć na włosy utrwalacz, który trzyma się około 10 minut i następnie spłukać i umyć  włosy i zastosować używki  specjalne do włosów prostowanych.

Niektóre salony fryzjerskie polecają trwałą prostującą i trwałą wygładzającą szczególnie preparat firmy Matrix Opti Smooth.- preparaty te bardzo dobrze chronią włosy podczas całego zabiegu. Najnowsze preparaty mają przede wszystkim dodawany jedwab dzięki czemu włosy są ładne i błyszczące.

Niektórzy twierdzą, że prostowanie to zabieg, który bardzo niszczy włosy – ale w rzeczywistości zabieg ten jest podobny do trwałej ondulacji i włosy po obu zabiegach należy podobnie pielęgnować.

Większość preparatów do prostowania włosów ma ostrzeżenie, żeby nie stosować na włosy rozjaśniane i farbowane – ale coraz częściej pojawiają się kosmetyki, które pozwalają na prostowanie i wygładzanie włosów  farbowanych.

Niektóre dziewczyny prostują włosy przy pomocy prostownicy używając kosmetyków, które pod wpływem ciepła na dłużej prostują włosy, które wytrzymują bez skręcania nawet dość dużą wilgotność powietrza. Przykładem takiego kosmetyku jest zestaw do termicznego prostowania AFFIXX, w skład którego wchodzi spray do prostowania włosów (Straight Look).

Artykuł przygotowany przez Klinika włosów handsomemen

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę