fbpx

Siwe włosy – jak je farbować?

Siwe włosy – jak je farbować?

Farbowanie włosów to proces chemiczny silenie działający na strukturę włosa. Farby i tzw. rozjaśniacze  wnikają w głąb  w strukturę włosa  - efektem jest zazwyczaj trwałe rozjaśnienie lub kolor włosów. Farby, które dają mocne i trwałe efekty mają zazwyczaj dwie fazy – jedna to emulsja aktywująca a druga to barwnik.

Kobiety mające siwe włosy czują obecnie silną presję na to, by ukryć siwe włosy pod farbą. Oprócz typowych farb do włosów istnieją preparaty fachowo nazywane farbami typu re-nature, czyli popularnie nazywane odsiwiaczami.

Odzyskiwanie koloru przy pomocy odsiwiaczy wymaga nieco pracy i cierpliwości. Nie mają one jednak w pełni możliwości przywrócenia każdego koloru włosów – ich zakres działania to włosy od średniego blondu do ciemnego brązu. Włosy nie od razu zmieniają barwę i trzeba zabieg powtarzać wielokrotnie.

Dopiero od kilku lat siwe włosy nie są problemem jak kiedyś – jeszcze kilkanaście lat temu najłatwiej było uzyskać równy kolor włosów naturalnych i siwych poprzez ich rozjaśnianie. Były to jednak zabiegi bardzo niszczące włosy – dekoloryzacja to nadal zabieg najmocniej niszczący strukturę włosa, ale również najskuteczniej pozbawiający go pigmentu.

Włosy rozjaśnione wymagają bardzo troskliwej opieki, ponieważ nie mają żadnej ochrony – działają na nie niekorzystnie promienie UV, słona, chlorowana i twarda woda.

Jeśli kobieta ma naturalne włosy w ciemnym kolorze to siwienie jest o tyle większym problemem, że kontrast między włosami naturalnymi a siwymi jest dość duża i wszelkie odrosty są bardzo widoczne. Jest sytuacja, w której odrosty malowane są co 3-4 tygodnie. Rozjaśnienie włosów tez tu nie załatwia sprawy, ponieważ naturalnie ciemne włosy tez odrastając staną się bardzo widoczne.

Włosy takie lepiej malować ciemnym kolorem lub po prostu czarnowłosa osoba powinna siwe włosy malować na czarno. Oczywiście jest to zaledwie sugestia, aby tak zmieniać kolor włosów.

Kobiety od zawsze mają tendencję do zmiany koloru włosów, jednak czasami, zanim podejmie się decyzję o zmianie i to takiej radykalnej, powinniśmy przyjrzeć się swoim oczom, włosom i cerze – zazwyczaj jest tak, że kolor włosów dany nam w naturze w jakiś sposób pasuje do naszej twarzy.

Siwe włosy dodają na pewno powagi i lat, ale jeszcze gorzej wyglądają włosy zaniedbane poprzez niedokładne, byle jakie pomalowane włosy. Często włosy siwe dają bardzo dziwne efekty po farbowaniu – pomalowane siwe włosy mogą być w zupełnie innym kolorze niż reszta głowy, a czasami mogą wyjść jakieś odcienie zieleni.

Czasami, gdy siwych włosów nie jest zbyt dużo można i wówczas można je ukryć sprytnie zrobionymi pasemkami lub balejażem.

Artykuł przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę