Proste czy kręcone?

Piekiełko | Włosy
Proste czy kręcone?

Wybór pomiędzy włosami prostymi a kręconymi często stanowi nie lada wyzwanie. Bywa, że właścicielki niesfornych loczków chciałyby mieć idealnie proste włosy, natomiast kobiety z włosami prostymi marzą o burzy loków na głowie. Jakie fryzury królują tej jesieni?

Jeśli chodzi o aktualnie panującą modę, to przodują włosy proste. Na topie są fryzury krótkie, lekko prostowane z długą grzywką zaczesaną na bok i lekko opadającą na oczy. Przeważa prostota i uniwersalność. Najmodniejsze fryzury tej jesieni nadają się do noszenia na co dzień, ale też świetnie pasują na bardziej wyszukane okazje. Są łatwe w ułożeniu i nie wymagają wielu zabiegów do ich utrzymania. Przy prostowaniu włosów należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Dzięki nim prostowanie będzie łatwiejsze, a także nie zniszczy włosów.

Bardzo ważny jest sam wybór prostownicy. Do stylizacji krótkich fryzur najlepsze są wąskie prostownice, dzięki którym łatwiej jest odpowiednio złapać pasmo włosów. Żeby ich nie zniszczyć, najlepiej wybierać prostownice z ceramicznymi płytkami i kontrolą temperatury (np. prostownica First Austria). Aby dodatkowo zabezpieczyć włosy i ułatwić układanie, można też użyć preparatu ochronnego (np. na bazie silikonu). Nie należy jednak przesadzać z jego ilością. Jeśli nałożymy go zbyt dużo, włosy będą ciężkie i przyklapnięte. Aby uzyskać najlepszy efekt należy przesuwać prostownicę po linii łuku, nie zaś prosto w dół. Tak ułożone włosy wyglądają naturalnie i łatwo się układają.

Podatność włosów na kręcenie czy prostowanie zależy w dużej mierze od ich budowy. Włosy płaskie w przekroju kręcą się same, owalne są podatne na układanie, natomiast te okrągłe są proste. Właścicielki włosów o owalnym przekroju mają ułatwione zadanie. Mogą dowolnie kreować swój wygląd i układać włosy zależnie od upodobania, czy akurat panującej mody. Osoby z płaskimi i owalnymi włosami muszą poświęcić trochę więcej czasu na zmianę fryzury.

Niezależnie od wyboru pomiędzy prostowaniem a lokowaniem, przy układaniu włosów ważne jest dbanie również o ich zdrowie. Rozważny dobór sprzętu i odpowiednie dbanie o kondycję włosów pomoże utrzymać je w dobrej formie.


Przyjaciele Piekiełka
Artom.Audio
Szkoła Tańca Hamsa
Galeria Oławska

© Piekielko.com