fbpx

Pielęgnacja włosów kręconych

Pielęgnacja włosów kręconych

Każdy rodzaj włosów wymaga indywidualne opieki i troski. Inne kosmetyki będą nam potrzebne dla włosów prostych, a inne dla włosów kręconych. Właścicielki bujnych loków maja przed sobą nie lada wyzwanie, aby poskromić swoje kosmyki. Włosy te są zwykle suche i podatne na łamanie. Jeżeli loki i fale zostaną zaniedbane i pozostawione same sobie zaczną się puszyć, a to nie wygląda zbyt efektownie. Dlatego najlepiej zacząć już wcześniej odpowiednią pielęgnację naszych loczków, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. A o to kilka zasad pielęgnacji.

Jak czesać loki?
Włosy czeszemy jedynie po ich umyciu. Czesanie suchych loków może sprawić, że włosy zaczną się puszyć, a na naszej głowie będzie dosłownie siano. Włosy czeszemy po każdym myciu. W tym celu najlepiej używać grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, gdyż inny mógłby powodować wyrywanie włosów.

Nawilżanie
Kolejną ważną sprawą jest nawilżanie loków. Włosy kręcone są z natury bardzo suche, dlatego też bardzo istotne jest ich codzienne nawilżanie. Po każdym myciu należy nakładać odżywkę nawilżającą. A od czasu do czasu najlepiej zastosować specjalną kuracje, która nawilży nasze włosy.

Dodawanie lokom sprężystości
Sprężystości dodamy naszym włosom, jeżeli będziemy stosować szampony i odżywki przeznaczone jedynie do włosów kręconych. Właścicielki loków z pewnością wiedzą, że gdy wyczują one odrobinę wilgoci zaczynają się puszyć bądź też kręcić jak szalone. Do walki z niepokornymi kędziorkami potrzeba dwóch produktów. Mianowicie odzywki i wygładzającego kremu, który domknie łuski włosów. Stosuje się go na osuszone ręcznikiem włosy. Aby poskromić napuszone kosmyki, rozprowadzamy krem na włosach i suszymy je suszarką, kierując strumień powietrza z góry na dół. Ciepło aktywuje działanie kremu – włosy zyskują jedwabisty połysk. Gotową fryzurę należy spryskać mgiełką utrwalającą dl pięknego finiszu. Poza tym włosy kręcone mogą być również osłabione ciągłym rozjaśnianiem i stylizacją. Jeżeli włosy są suche i podniszczone, aby zapobiec ich puszeniu się trzeba zadbać o prawidłową pielęgnację. Regenerację należy zacząć od szamponu odbudowującego, który rozchyli łuski włosów, tak by przyjęły więcej składników nawilżających z ampułek. Po aplikacji takich preparatów włosy najlepiej otulić czepkiem i gorącym ręcznikiem, aby składniki lepiej wchłaniały się. Dodatkowo aby zapobiec puszeniu się włosów i ochronić je przed wilgocią możemy stosować lakiery, które osłonią nasze włosy przed pogodą oraz wpływem innych czynników ze środowiska. Warto także zainwestować w kosmetyki dyscyplinujące.

Pianka do włosów
Po każdym myciu włosów możemy wetrzeć w nie piankę. Sposób jej nakładania również ma ogromne znaczenie dla fal i loków. Pochylamy się, a głowę kierujemy ku dołowi. Gdy loki skierowane są w stronę podłogi możemy ugniatać nasze włosy i jednocześnie wcierać w nie piankę. Następnie włosy suszymy.

Suszarka
Jeżeli jesteśmy właścicielkami włosów kręconych najlepszą suszarką będzie suszarka z dyfuzorem. Zwykła suszarka może doprowadzić do tego, że włosy będą zbyt puszyste przy końcach, a z kolei u nasady – oklapnięte. Dzięki suszarce z dyfuzorem włosy będą uniesione u nasady, a loki – sprężyste.

Strzyżenie
Obecnie loki i fale goszczą na salonach. Kobiety o włosach prostych robią wszystko, aby na ich głowach powstały piękne loki. Dlatego jeżeli mamy naturalnie kręcone włosy dlaczego tego nie wykorzystać. Odpowiednio ułożone oraz wystylizowane będą wyglądać trendy, a koleżanki w pracy zaczną nam zazdrościć naturalnych loczków. Przy włosach kręconych wystarczy jedynie podkreślić ich skręt odpowiednimi do tego celu kosmetykami. Włosy kręcone najlepiej wyglądają, gdy są dłuższe. Jeżeli zdecydujemy się na ich podcięcie nasza fryzura może przypominać trochę lub bardziej afro. Z kolei jeśli chcemy ściąć włosy całkiem krótko może spotkać nas niezbyt przyjemna niespodzianka. Włosy krótkie mogą kręcić się tak bardzo, że zamiast ładnych loczków mamy na głowie nieposkromione fale.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę