fbpx

Pielęgnacja włosów farbowanych

Pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane wymagają od swoich właścicielek szczególnej pielęgnacji i troski. Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby koloryzacja włosów została przeprowadzona w sposób prawidłowy. Już złe farbowanie może strasznie zniszczyć nam nasze kosmyki. Dlatego warto pamiętać, że lepiej jest zapobiegać niż później leczyć.

Perfekcyjna koloryzacja
Po pierwsze musimy wybrać idealny kolor. Zawsze wydaje nam się, że nasz kolor jest ciemniejszy niż w rzeczywistości, dlatego, aby osiągnąć lepszy rezultat, wybieramy farbę o odcień lub dwa jaśniejszą. Jeśli nie pamiętamy swojego naturalnego koloru, sprawdźmy kolor swoich brwi. Farbowanie rozpoczynamy od… przeczytania ulotki. To nasz przewodnik na najbliższą godzinę. Nie rezygnujmy też z wykonania testu wrażliwości na produkt, który należy zrobić na 48 godzin przed koloryzacją, nawet jeżeli sięgamy po znaną nam farbę. Alergii można dostać w każdym momencie. Ramiona najlepiej okryć. Możemy użyć do tego celu starego ręcznika. Z kolei na dłonie zakładamy dołączoną do zestawu z farbą parę rękawiczek. Nakładanie farby zaczynamy od nasady włosów i grzebieniem rozczesujemy ją w stronę końcówek operujemy małymi porcjami produktu. Nie nakładajmy chochli farby, bo wyjdą nam włosy w łaty. Jeśli w ciągu ostatnich trzech miesięcy nasze włosy były już poddawane zabiegowi koloryzacji, najpierw musimy zadbać o odrosty. Nakładamy farbę starannie u nasady włosów i czekamy aż zadziała około 15 minut. Następnie rozprowadzamy resztę mikstury na całych włosach, by wyrównać kolor, wzmocnić go i odświeżyć. A teraz relaks! Musimy odczekać grzecznie czas zalecany w instrukcji producenta. Farby nie należy zmywać ani wcześniej ani później, ponieważ kolor będzie się różnił od obiecanego na próbniku kolorów. Po upływie zalecanego czasu ruszamy z głową pod prysznic i płuczemy tak długo, aż spływająca woda będzie krystalicznie czysta. Na deser włosy należy poczęstować intensywną odżywką. Najczęściej jest ona również dołączona do opakowania. Następnie włosy suszymy strumieniem chłodnego powietrza, który sprawi, że włosy będą cudownie lśnić. Gotowe!

Pielęgnacja
Częste farbowanie i rozjaśnianie sprawia, że włosy są wysuszone i osłabione, a ich końcówki stają się kruche i łamliwe. Dlatego ważne jest by stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji włosów farbowanych. Zawierają one nawilżające wyciągi roślinne, proteiny, keratynę oraz witaminy regenerujące strukturę włosa. Poza tym pielęgnacja włosów farbowanych zależy od tego, czy były one rozjaśniane, czy przyciemniane. Te pierwsze wymagają kosmetyków odżywczych i regenerujących, najlepiej z olejkami lub cementem ceramicznym. Włosy zafarbowane na żywe odcienie np. płomienny rudy. Wymagają szamponów i odżywek, które podtrzymają trwałość pigmentu i sprawią, że kolor długo zostanie intensywny. Fryzurę należy chronić przed płowieniem na słońcu. Latem dla wszystkich typów włosów farbowanych zalecane są kosmetyki z filtrami UV.

Jak dodać połysku włosom farbowanym?
Ważna jest codzienna pielęgnacja. Szampon i odżywka mogą naprawdę działać jak czarodziejska różdżka. Jak je dobrać? Najprościej na zasadzie przeciwieństwa: jeśli kosmyki są sztywne – wygładzamy, natomiast zbyt suche – nawilżamy. W domu głębie i połysk możemy też uzyskać, nakładając na włosy delikatną farbę typu: ton w ton – nie zawierają one amoniaku. Najlepiej wybierzmy odcień o jeden ton jaśniejszy od naszych włosów, wtedy nie zmienimy ich koloru, ale będą błyszczeć. W salonie możemy wypróbować nową koloryzację olejową. To prawdziwy hit, ponieważ farbowanie jednocześnie odżywia włosy, a kolor jest dużo trwalszy niż przy tradycyjnej koloryzacji. 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę