Odważne kolory i wyraziste cięcia układane wiatrem

Piekiełko | Włosy
Odważne kolory i wyraziste cięcia układane wiatrem

Wyraziste kolory dla indywidualistek oraz stonowane odcienie dla bardziej zachowawczych kobiet. Do tego agresywne cięcia z ciężką grzywką lub strzyżenia lekkie i zwiewne. Po lecie włosy będą wymagały regeneracji. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych warto także zadbać o dobrą koloryzację i atrakcyjne strzyżenie.

Przede wszystkim natura

Fryzury proponowane na tegoroczną jesień są przede wszystkim inspirowane naturą. Zarówno koloryzacja jak i strzyżenie ma podkreślać urodę kobiety i wydobywać jej mocne strony. - Stawiam na rudości, zaakcentowane delikatnymi blokami kolorystycznymi lub refleksami w odcieniu tym samym, co kolor bazowy, lecz od 2-3 tony jaśniejsze – wyjaśnia Łukasz Zarychta, stylista Farouk Systems Polska. Taki zabieg delikatnie rozświetli fryzurę i idealnie podkreśli strzyżenie. - Oryginalną propozycją dla odważnej indywidualistki będzie połączenie kolorów intensywnie czerwonych z kolorami machoniowymi i fioletami. W tym wypadku, w zależności od odwagi, proponuję intensywny kolor bazowy i stonowane akcenty lub spokojniejszą, odwrotną wersję. Nie należy oczywiście zapominać o kolorze blond, który kocha wiele kobiet. Zdecydowanie stawiam na naturalne blondy oraz ich chłodne odcienie (perłowe, opalizujące). Blondy w tym sezonie są czyste - jednolite bez akcentów, a kolor jest podkreślony ostrym, agresywnym i symetrycznym strzyżeniem.

Stylista proponuje lekkie i zwiewne fryzury, delikatnie cieniowane i układane wiatrem. - Bardzo ciekawy efekt uzyskujemy przy połączeniach kolorystycznych, w których występuje akcent lekko jaśniejszy czy też intensywniejszy od koloru bazowego. Grzywki proste lub skośne, łagodnie cieniowane. - Do koloru jednolitych blondów proponuję ciężkie i masywne asymetryczne grzywki z mocno akcentowaną linią cięcia, co z pewnością doda fryzurze bardziej agresywnego charakteru - dodaje stylista.

Młodzieńczy i kobiecy wygląd

Najważniejsze jednak, by włosy były zdrowe i błyszczące – podkreśla stylista Adam Rudyk. – Proponuję średniej długości, asymetryczne cięcie z krótką grzywką, nadającym kobiecie młodzieńczego wyglądu.
Koloryzacja? – Stonowana: od słonecznych blondów po ciepłe brązy, wśród trendów znajdą się również złociste rudości. Dobrze dobraną bazę kolorystyczną wzbogaci świetlisty refleks, który ożywi i podkreśli symetryczne strzyżenie.
Masz długie włosy i wybierasz się na wytworną kolację lub ślub znajomych? - Fryzury okolicznościowe z długich włosów powinny być dobrane do charakteru kreacji. Fryzura powinna również harmonizować się z całą postacią i eksponować kobiecy urok. Kobieta w upięciu wieczorowym i ślubnym powinna być subtelna i uwodzicielska.


Przyjaciele Piekiełka
Artom.Audio
Szkoła Tańca Hamsa
Galeria Oławska

© Piekielko.com