fbpx

Najmodniejsze fryzury tego lata

Najmodniejsze fryzury tego lata

Lato to pora roku w trakcie której czujesz się wolna i wyzwolona. To jednak również czas, kiedy – jak chyba w żadnym innym okresie w trakcie cyklu zmieniających się pór roku – możesz czuć niepohamowaną potrzebę zmian. Wspomniane zmiany tyczyć mogą się więc zarówno Twojego otoczenia (przemeblowanie mieszkania, a może wyjazd w egzotyczne, nieodwiedzane dotąd miejsca) jak i Twojego własnego… wyglądu zewnętrznego.

Niezwykle częstą zmianą, na jaką decydują się nowoczesne, odważne i śmiało kroczące przez życie kobiety, jest zmiana stylu uczesania, do której zresztą gorąco namawiamy. Jeśli więc nie boisz się wyzwań, a ponadto śmiało podążasz za najnowszymi, panującymi w modzie trendami, to poniższy artykuł stworzony został właśnie z myślą Tobie! Poznaj najnowsze trendy fryzury i już dziś ciesz się pełnią lata zaklętą w… Twoich własnych kosmykach!

Fryzura I: „Odmieniony bob w nowej wersji”

Zapewne, jak zdecydowanie większą części kobiet, o miły uśmiech przyprawia Cię nazwa powyższej fryzury zwanej potocznie „bobem”. Niemniej jednak, choć w istocie nazwa wspomnianej fryzury nie jest może zbyt pociągająca, to jednak istota samej fryzury z uwodzeniem może mieć wspólnego więcej, aniżeli ktokolwiek mógłby przypuszczać. Tego lata klasyczny bob śmiało powraca na wybiegi pokazów mody i światowego wizażu. W nowej wersji ta klasyczna bądź co bądź fryzura, sięgać powinna do linii szczęki, niemniej jednak zasada ta tyczyć powinna się wyłącznie kosmyków z przedniej linii cięcia. Linia tylna powinna być może zdecydowanie krótsza, co doda fryzurze efektu zwiewności, lekkości oraz sprawi, iż włosy wydawać będą się o wiele bardziej puszyste. Warto zauważyć, że fryzurę w stylu boba nosić mogą wszystkie Panie, bez względu na wiek czy też rodzaj wykonywanego zawodu. Jest to więc uczesania niezwykle uniwersalne, a ponadto doskonale nadające na letnią porę roku, podczas której to zapewne niejednokrotnie dokuczać będą nam upały. Odsłonięty kark może okazać się wtedy prawdziwym wybawieniem i to na dodatek – wybawieniem ultra modnym!

Fryzura II: „Potargane kosmyki”

„Uporządkowany nieład, pełen szalonych kosmyków” – oto jakimi słowy można by określić powyższą fryzurę. Potargane kosmyki, choć wydawać mogą się swoim cięciem nieco zbliżone do klasyczne boba, to jednak w rzeczywistości mają z nim one niewiele wspólnego. „Kosmyki…” to rodzaj cięcia prostego, wykraczającego poza linię szczęki. Niemniej jednak fryzura wcale do „prostych” nie należy. Jej głównym atutem jest bowiem zwiewność i nieodparty czar dziewczęcego uroku, uzyskany dzięki zdecydowanemu wycieniowaniu końcówek kosmyków. To fryzura idealna zwłaszcza dla młodych, nieskrępowanych, a być może nawet nieco szalonych dziewcząt i kobiet. Idealna w przypadku, kiedy otoczenie raczej nie będzie wymagać od Ciebie szykownego i ekskluzywnego wyglądu. Niemniej jednak warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż tego lata wybór największej sławy wizażystów padł właśnie na uczesania luźne, postrzępione i należące właśnie do kategorii niezobowiązujących.

Fryzura III: „Zaklęta w uroku fal”

Fryzura „zaklęta w uroku fal” to rodzaj uczesania odpowiedni do włosów, które długością sięgają swoim właścicielkom co najmniej do linii ramion. To kolejna z letnich propozycji charakteryzująca się zwiewnością praz dziewczęcą lekkością. Tym razem jednak projektanci postawili na lekkie, delikatnie poskręcane, a nawet „połamane” fale, rozpoczynające się dopiero od połowy długości włosów. Warto zauważyć, iż charakterystyczny skręt w żadnym razie nie powinien dotyczyć włosów stanowiących poniekąd naszą grzywkę, a zaczesanych na wybrany bok czoła. Ta wspaniała kobieca propozycja dedykowana jest zwłaszcza Paniom obdarzonym duszą romantyczki. Niestety, nie jest ona jednak zbytnio uniwersalna. Jej właściwe ułożenie wymagać będzie bowiem od Ciebie w pierwszej kolejności użycia prostownicy wyposażonej w specjalną końcówkę, w drugiej zaś - dość mocnych kosmetyków do stylizacji wykazujących właściwości silnie utrwalające, takich jak między innymi pianki czy też lakiery do włosów. Jeśli jednak poświęcisz swojej fryzurze odpowiednią ilość czasu i na Twoich włosach pojawi się w końcu „zaklęta w uroku fal” to możesz być pewna, iż Twoje kosmyki stanowią właśnie jedną z najmodniejszych, najbardziej pożądanych kompozycji tegorocznego, upalnego lata.

Fryzura IV: „Niczym anioł z… irokezem”

Kolejnym typem najmodniejszych, letnich fryzur sezonu lato 2010 jest fryzura o dość zabawnej nazwie, a mianowicie „anioł z irokezem”. W istocie, ten typ uczesania – poprzez połączenie agresywności wyrazu kosmyków z delikatnością damskiego makijażu – stanowi poniekąd cudowną mieszankę kobiecej subtelności, okraszoną jednak wyraźną nutą pociągającej pikanterii. Jak nie trudno się jednak domyśleć, „anioł z irokezem” nie należy do typu look`ów odpowiednich dla Pań, od których wykonywana na co dzień praca wymagać może jednak wyglądu typowo oficjalnego. Jest to bowiem uczesanie nieco nawet szalone, a już cała pewnością wymagające odwagi. Niemniej jednak „anioł z irokezem” świetnie sprawdzi się na przykład w trakcie letnich wypadów, czy też podczas wieczornych, upalnych imprez, a zwłaszcza tych, organizowanych nad brzegiem morza o zachodnie słońca.

Tegoroczne wybory stylistów to przede wszystkim propozycje typowo kobiece, dziewczęce i niezobowiązujące. To pomieszanie stylów, których wspólnym mianownikiem jest wolność i nieskrępowanie. Czy to grzecznie ułożone włosy cięte w stylu boba, czy szalone potargane kosmyki, czy też niezwykle romantyczny, rozmarzony look „ zaklęta w uroku fal” czy wreszcie „anioł z irokezem” – wszystkie one są w stanie celnie utrafić w kobiecą naturę. Tegoroczne lato oferuje więc Paniom fryzury odpowiednie na niemal każdą okazją. Nie musisz już czuć się skrępowana wyborem letniego look’u. Najmodniejsze fryzury tego lata stworzone zostały bowiem właśnie z myślą o Twoich potrzebach!

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę