fbpx

Maseczki do włosów - możesz wykonać sama

Maseczki do włosów - możesz wykonać sama

Nikt nie powiedział, że za każdym razem musisz korzystać z pomocy osoby trzeciej podczas pielęgnacji włosów. Sama także możesz przygotować maseczki, dzięki którym odzyskają one blask i siłę. Postaramy się podrzucić Ci kilka pomysłów, które zaczarują Twoje włosy na nowo.

Włosy przesuszone wymagają specjalnej pielęgnacji, co jednak nie znaczy, że nie możesz się jej podjąć samodzielnie w domu. Izabela Szymczak, poleca w takiej sytuacji maseczkę bananowo-miodową. Wystarczy, że 1 banana (uprzednio zgniecionego) wymieszasz z 1 łyżką miodu. Maseczkę nałóż na włosy i pozostaw na około 20 minut, uprzednio owijając je w ciepły ręcznik. Jeżeli regularnie będziesz stosować taką pielęgnację, możesz być pewna, że już po dwóch tygodniach zauważysz pierwsze rezultaty, Twoje włosy będą błyszczące i nawilżone. Podobne działanie będzie miała maseczka przygotowana z liścia aloesu, łyżki miodu i ¼ litra ciepłej wody.  Inną jeszcze propozycją jest maseczka, na którą składają się 3 łyżki nafty kosmetycznej, 1 łyżka oleju rycynowego oraz 3 łyżki Twojej odżywki do włosów.

„W przypadku przetłuszczających się włosów – jak zauważa Izabela Szymczak, specjalista trycholog – świetnym rozwiązaniem będzie maseczka z łopianu.” Przygotowanie takiej maseczki nie jest trudne, wystarczy, że do pół szklanki naparu z łopianu dodasz pół szklanki piwa oraz kilka kropli soku z cytryny i witaminę A. Preparat nałóż na już umyte i wysuszone włosy, pozostaw na około 20-30 minut. Inną propozycją jest maseczka z czerwonego wina, na którą składa się 1 łyżka czerwonego wina, 2 żółtka oraz sok z całej cytryny. Kosmetolodzy polecają także maseczkę herbacianą, bardzo popularną wśród maseczek naturalnych. Do 10-15 kropli z drzewa herbacianego dodaj 2 żółtka oraz sok z cytryny, wszystko wymieszaj – i maseczka już gotowa.

Pielęgnacja włosów może być faktycznie przyjemnym zajęciem, a co najważniejsze skutecznym – ale tylko wtedy, gdy faktycznie konsekwentnie trzymasz się receptury oraz zasad stosowania preparatów. Maseczka domowa może być miłą odmianą po ciężkim dniu spędzonym na bieganiu, załatwianiu spraw dla innych – to będzie w końcu chwila tylko dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że maseczki domowe będą faktycznie skuteczne tylko wtedy, gdy będziesz je regularnie stosować.

Klinika Włosów Hair LAB


Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę