fbpx

Intensywna pielęgnacja włosów latem

Intensywna pielęgnacja włosów latem

Każdego dnia dokładnie je czeszesz, nakładasz na nie różnego rodzaju odżywki, myjesz specjalnymi, pielęgnacyjnymi szamponami, a kiedy tego potrzebują fundujesz wizytę w profesjonalnym salonie celem podcięcia zniszczonych, rozdwojonych końcówek – o czym mowa? O Twoich włosach naturalnie. Niemniej jednak, jak zapewne sama zdążyłaś to już zauważyć, właściwa pielęgnacja włosów uzależniona być powinna nie tylko od ich typu czy też efektu, jaki pragniesz uzyskać poprzez użycie danych kosmetyków, ale również od panującej za oknem aury.

I choć zdecydowana większość Pań przywykła już do faktu, że okres zimy wymaga od nich zafundowania włosom dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, to jednak cześć kobiet wydaje się zapominać, że również latem wskazana jest intensywna pielęgnacja włosów. Jak tego dokonać? Jakich kosmetyków używać? Co zagrażać może włosom w okresie letnim?

W chustce na głowie, czyli szkodliwy wpływ promieniowania UV

Jeśli zaliczasz się do grona zapalonych miłośniczek letnich kąpieli słonecznych, to mamy dla Ciebie złą wiadomość – Twoje włosy z całą pewnością nie podzielają entuzjazmu związanego z długotrwałym pobytem na słońcu. A dlaczego? Otóż wpływ promieniowania UV jest już z założenia wpływem szkodliwym. Dzieje się tak z prostego powodu, a mianowicie promienie słoneczne są w stanie w sposób nieodwracalny rozrywać wiązania białkowe nawet najzdrowszych włosów, a to jeszcze nie wszystko. Poza tym, promieniowanie UV niszczy znajdujące się we włosach aminokwasy. W konsekwencji Twoje kosmyki stać mogą się przesuszone, łamliwe, pozbawione witalności, elastyczności i po prostu…. „sianowate”. Warto zauważyć, że na ten typ „dolegliwości” powstałych wskutek zgubnego wpływu promieniowania słonecznego, cierpieć mogą zwłaszcza jasne blondynki oraz Panie o nieco ciemniejszych, jednak wciąż jasnych włosach. Czy w takim razie oznacza to, że – dla zdrowia swoich włosów – powinnaś całkowicie wykluczyć ze swojego życia przyjemności związane z zażywaniem kąpieli słonecznych? W żadnym wypadku! Powyższe stwierdzenie oznacza po prostu, że powinnaś umiejętnie chronić swoje włosy. A w jaki sposób? Najprostszym sposobem na ochronę włosów będzie po prostu ich zakrywanie (naturalnie w trakcie opalania) za pomocą bawełnianej chusty czy też kapelusza z dużym rondem. Warto zauważyć, że ten rodzaj ochrony pasm polecany jest nie tylko w trakcie zażywania kąpieli słonecznych, ale również podczas długich, letnich spacerów.

Szampon na lata? Nie! Szampon na lato!

Zapewne wiesz, że zimą Twoje włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji, więc w związku z powyższym fundujesz im szampon z linii zimowej. Takie same działania powinnaś zastosować więc w przypadku okresu letniego; oczywiście z tym wyjątkiem, że tym razem Twój zakup powinien stanowić kosmetyk z linii letniej. Przyjrzyjmy się zatem produktom pielęgnacyjnym, których to działanie będzie miało na celu zwłaszcza ochronę delikatnej struktury włosów przed zgubnym działaniem promieniowania UV. 

Szampon ochronny do włosów

Sun Protect marki Inter Fragrances to jeden z wielu wartych polecenia szamponów stworzonych z myślą o właściwej pielęgnacji włosów podczas okresu letniego. Głównym zadaniem produktu jest więc ochrona włosów przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Kosmetyk – dzięki wzbogaceniu receptury o zawartości absorbera UV - skutecznie chroni kosmyki przed degradacją protein, a tym samym podnosi on poziom naturalnej wytrzymałości włosów oraz pomaga w utrzymaniu pożądanego koloru pasm. To jednak nie wszystkie zalety szamponu Sun Protect. Receptura produktu stanowi bowiem prawdziwe bogactwo cennych, naturalnych botanicznych ekstraktów pozyskiwanych między innymi z morszczynu, kasztanowca, dziurawca, rumianku oraz orzecha włoskiego. Wszystkie wspomniane wyciągi działają na zasadzie naturalnego filtra słonecznego, a tym samym skutecznie zabezpieczają one przed możliwością wystąpienia poparzeń, nadmiernym wysuszeniem czy też podrażnieniem delikatnej skóry głowy. Szampon odpowiedni jest do wszystkich rodzajów włosów. W efekcie jego zastosowania kosmyki stają się wytrzymałe, zachowują sprężystość oraz odpowiedni poziom nawilżenia, ich kolor nie ulega zmianie (zżółceniu), a lipidy i proteiny włosa zyskują odpowiednią ochronę. Za opakowanie mieszczące w sobie 200ml produktu zapłacisz około 18 zł.

Niemniej jednak warto zauważyć, iż na szamponie do włosów intensywna, letnia pielęgnacja pasm raczej nie powinna zostać zakończona. Kolejnym, dopełniającym działanie szamponu krokiem, jest bowiem użycie właściwej odżywki. Godnym polecenia produktem wydaje się więc być kosmetyk marki Wella, z serii Sun Care, a mianowicie - intensywna odżywka po kąpieli słonecznej. Produkt marki Wella stworzony został specjalnie z myślą o potrzebach włosów zarówno przed, jak i po kąpieli słonecznej. Jego receptura zawiera dwie - niezwykle cenne z punktu widzenia słonecznej pielęgnacji włosów, substancje - a mianowicie naturalny ekstrakt z papai oraz betainę. Ekstrakt z papai wykazuje silne działanie nawilżające, a dodatkowo chroni on delikatną strukturę pasm przed nadmiernym wysuszeniem. Substancje hydro – lipidowe zaś w pierwszej kolejności wygładzają strukturę włosa, a w następnej pomagają w utrzymaniu naturalnej równowagi wodno-tłuszczowej skóry głowy. Minusem produktu dla niektórych, zwłaszcza zabieganych Pań, okazać może się czas pozostawiania kosmetyku na umytych włosach, który wynosi około 10 minut. Niemniej jednak wynagrodzeniem tego typu poświęcenia z całą pewnością jest wspaniały, egzotyczny aromat odżywki oraz sam efekt jej zastosowania, a więc włosy silnie i dogłębnie odżywione oraz odpowiednio zregenerowane. Za intensywną odżywkę po kąpieli słonecznej z linii Sun Protect marki Wella nie zapłacisz zbyt wiele. Cena za 250 ml produktu, to bowiem zaledwie około 8 zł.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę