fbpx

Fryzury dla włosów krótkich

Fryzury dla włosów krótkich

Na boba, w stylu punk, czy z lokiem na głowie. Wszystkie te współczesne fryzury pochodzą od stylu garconne – chłopczyca – który w 1909 roku w Paryżu zapoczątkował i wypromował Antoni Cierplikowski, Polak z Sieradza. Jego rewolucja przewróciła modę i obyczaje. Uwolnił kobiety od długich włosów, dodając im lekkości, energii, a przede wszystkim poczucia niezależności.

Bowiem dzięki modzie na krótkie włosy kobiety utwierdziły się w przekonaniu, że wolno im robić wszystko to, co mężczyznom. Z jego usług korzystały takie sławy, jak Sarah Bernhardt, Eleonora Duse, Josephine Baker, Edith Piaf, Greta Garbo, a nawet Eleonor Roosevelt. Dziś krótkie fryzury straciły rys walki o niezależność. Stały się przede wszystkim ogromnym polem do urodowych popisów. Bowiem każda z nich podkreśla w kobiecie właściwy jej styl. W dodatku potrafi jak kameleon w prosty sposób zmienić się w zupełnie inną.

Podstawą doskonałej krótkiej fryzury jest perfekcyjne strzyżenie. Tu fryzjer nie może sobie pozwolić na błędy, ponieważ nie da się ich ukryć. Ważne, by dostosować cięcie do kierunku, w którym naturalnie rosną włosy. Krótka fryzurka ma wiele zalet: włosy szybko schną, łatwo się je układa i błyskawicznie można zmienić styl. Należy jednak uważać, żeby nie obciążyć włosów nadmierną ilością kosmetyków.

Bob
Bob to jedna z najgrzeczniejszych fryzur. Ale wciąż ma swoje zwolenniczki. Równo obcięty, gładko zaczesany. Idealny. Dla kochających ład i porządek. Właścicielki boba powinny zaopatrzyć się w okrągłą szczotkę do układania włosów i wygładzający je spray.

Asymetryczne cięcie
Asymetryczne cięcie – z przodu krótka, nierówna grzywka, boki pocieniowane tuż nad uszami i lekko opadające kosmyki na kark. Taka fryzura jest niemal niepowtarzalna. I w tym tkwi jej największy urok. Można ją łatwo zmienić, wpinając spinki lub kolorowe wsuwki, co nada nam dziewczęcego uroku. Przy asymetrycznym cięciu piankę nakładamy przy pomocy gęstego grzebyka na mokre włosy.

Elektryczny punk
Na pewno mocno natapirowane i utrwalone lakierem. Właścicielki tych fryzur można zdecydowanie nazwać odważnymi. Paniom o pociągłej twarzy najlepiej pasuje grzywka. Najlepszy efekt uzyskamy, pochylając głowę i susząc włosy suszarką jednocześnie spryskując je lakierem.

Lok na czubku
Zaczesane gładko boki i podwyższenie na czubku głowy. Ten fryzurowy trend nie schodzi z wybiegów. A kto powiedział, że to uczesanie tylko dla długich i półdługich włosów? Fryzura również sprawdza się przy włosach krótkich. Zamiast tapira na czubku głowy możemy zrobić sobie zawadiackiego loka. Lok można zrobić na dwa sposoby: na noc zakładamy wałek do układania włosów albo rano możemy użyć lokówki.

Z pazurkiem
Bałagan lub, jak kto woli artystyczny nieład. Fryzura wbrew pozorom wymagająca układania. Najlepiej na piankę lub żel. Drapieżnego charakteru nadają pazurki, które stają się niezbędne przy okrągłym kształcie twarzy. Włosy najlepiej układać rękami. Górę należy podtapirować i ugnieść. Natomiast pazurki wyciągamy palcami.

Seksowna i pewna siebie chłopczyca
W tej fryzurce dobrze czują się młode i nowoczesne kobiety. Krótko ostrzyżone włosy z lekkimi pazurkami na grzywce to największy hit mody. Na takie uczesanie mogą sobie jednak pozwolić dziewczyny o pięknych rysach i ładnym owalu twarzy, gdyż fryzura eksponuje całe oblicze. Tuż po umyciu włosów należy wetrzeć we włosy kosmetyk, który je idealnie wyprostuje. Nie możemy jednak nakładać zbyt dużo preparatu, ponieważ może to sprawić, że po kilku godzinach pasma będą wyglądały jak tłuste, a fryzura stanie się przyklaśnięta. Następnie przeczesujemy włosy grzebieniem lub płaską szczotką. Grzywkę kierujemy na bok – wybieramy, którą stronę twarzy chcemy przykryć. Potem suszymy całość suszarką i przeczesujemy palcami. Jeżeli chcemy, by fryzurka była jeszcze bardziej wygładzona, możemy użyć do modelowania prostownicy.

Artystyczny paź
Pasma są krótkie i sięgają do karku. Z kolei te po bokach zakrywają uszy. Grzywka długa, poniżej linii brwi, obcięta prosto. Wszystkie włosy są wycieniowane. Modelowanie zaczynamy od rozprowadzenia na włosach odrobiny pianki. Następnie układamy grzywkę na okrągłej, średniej grubości szczotce. Pasma z tyłu i po bokach nakręcamy na cienkie termoloki. Kosmyki na czubku nawijamy na cienkie wałki. Po ich zdjęciu przeczesujemy włosy palcami zwilżonymi nabłyszczaczem.

Puszysta pieczarka
Włosy są krótsze na karku oraz lekko wycieniowane na czubku. Grzywka obcięta tak, by sięgała za linię brwi i lekko zaokrąglona przy skroniach. Pasma po bokach zakrywają połowę uszu. Wilgotne włosy układamy na płaskiej szczotce. Efekt utrwalamy mocnym lakierem do włosów.

Opadający irokez
Włosy mocno wycieniowane na karku. Dłuższa, sięgająca do brwi grzywka. Wszystkie pasemka wystrzępione. Modelowanie rozpoczynamy od lekkiego podsuszenia włosów po umyciu. Następnie na wilgotnych włosach rozprowadzamy odrobinę pianki. Pasma nawijamy na cienkie termoloki, gdy wystygną, zdejmujemy je. Kosmyki po bokach i z tyłu wygładzamy mocnym żelem. Włosy na czubku głowy roztrzepujemy palcami i formujemy irokeza, swobodnie opadającego na czoło. Dla utrwalenia wcieramy w niego odrobinę żelu.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę