fbpx

Fryzury dla włosów długich

Fryzury dla włosów długich

Wiele  kobiet  ma lub miało kiedyś długie włosy. Kiedy jednak zaczynają się nam nudzić najprostszym sposobem jest ich ścięcie. Z długich włosów można wyczarować wiele ciekawych a zarazem prostych fryzur. Każda z nas chciałaby mieć fryzurę jak modelki na wybiegu w Mediolanie, Paryżu, Londynie czy też Nowym Jorku. Fryzury modelek są przygotowane przez profesjonalnych stylistów. Jednak my w naszym zaciszu domowym również możemy stworzyć sobie taki mały salon fryzjerski i próbować tworzyć fryzury na miarę profesjonalistów.

Długie włosy są symbolem kobiecości. W tym sezonie są bardzo modne. Długie fryzury powinny mieć rockowy pazur, a jednocześnie być uwodzicielskie i romantyczne. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Nieco nonszalanckie, niby rozczochrane, a jednocześnie sexy. Długie włosy dają ogromne pole do popisu. Jeśli nie mamy pomysłu na stylizację, zamiast związywać je w kucyk, pobawmy się nimi. Długie, lśniące włosy są fantastyczne, ale ich ciężar może wpływać na ostateczny kształt fryzury. By go nie traciła wymaga mocnego utrwalenia. Najlepsze będą lakier i pianka przeznaczone do włosów długich. Pozwolą one zapanować nad fryzurą.

Aby długie włosy wyglądały efektownie możemy zwiększyć ich objętość do maksimum. Jest to idealna propozycja dla posiadaczek długich, prostych włosów. Dobrze wyglądają w niej zwłaszcza kobiety o kwadratowym bądź okrągłym kształcie twarzy. Pasma delikatnie okalają jej zarys, co ładnie wyszczupla. Uczesanie jest również doskonałe dla kobiet mających cienkie włosy, bo optycznie je zagęszcza. Tę fryzurę można wykonać na dwa sposoby. Na umyte włosy nakładamy piankę, która utrwali uczesanie a jednocześnie doda pasmom objętości. Potem dokładnie je suszymy i nakręcamy na tzw. termoloki. Wystarczy potrzymać je na głowie pół godziny a włosy staną się bardziej puszyste. Jeśli nie mamy w domu takiego sprzętu możemy użyć zwykłych wałków. Wtedy po nałożeniu pianki włosy muszą być wilgotne. Dopiero, gdy nakręcimy je na wałki, przystępujemy do suszenia. Wywijamy końce na zewnątrz i spryskujemy je lakierem w celu utrwalenia.

Kolejna fryzura to gładki koński ogon. Jest to uczesanie dla młodych kobiet o smukłej szyi. Ładnie podkreśla trójkątny i owalny kształt twarzy. Taką fryzurkę zrobimy z włosów długich i tych sięgających do ramion. Na początku dokładnie rozczesujemy włosy. Jeśli lekko się puszą należy wyprostować je prostownicą. Pasma nie powinny być mokre. Inaczej wysoka temperatura urządzenia może je zniszczyć. Zaczynamy od nasady i przesuwamy prostownicę po całej długości włosów. Końcówki są bardziej niezdyscyplinowane, więc tam powtarzamy zabieg dwukrotnie. Możemy wetrzeć we włosy balsam wygładzający. Wtedy będzie łatwiej zaczesać je do tyłu. Kucyk powinien być mniej więcej na środku głowy. Pasma związujemy gumką – nie za mocno, gdyż to osłabia włosy. Na koniec spryskujemy je lakierem lub lekką odżywką.

Następnie zajmiemy się geometrycznym upięciem włosów. Po umyciu i wysuszeniu włosów zbieramy szeroki kosmyk znad czoła, rozczesujemy go i nawijamy na kilka gorących termoloków lub na zwykłe wałki. Musimy solidnie natapirować wszystkie pozostałe włosy, a potem pasmo po paśmie mocno przypinać je wsuwkami. Zdejmujemy wałki i tapirujemy nakręcony wcześniej kosmyk. Dzielimy go na dwie części. Tę z tyłu głowy należy zwinąć w szeroki rulon i także przypiąć. Tę znad czoła mocujemy, fantazyjnie zawijając i skręcając pojedyncze pasma – niech całość przypomina płatki kwiatów. Aby nasza raca nie poszła na marne fryzurę spryskujemy mocno utrwalającym lakierem.

Kolejna fryzura stanowi powrót do lat 80. na wcześniej umyte, lekko wilgotne włosy, nakładamy piankę lub krem wzmacniający skręt loków – powinna to być porcja wielkości mniej więcej piłeczki tenisowej. Po wysuszeniu należy nawinąć je wąskimi pasmami na gorące termoloki i poczekać aż wystygną. Następnie rozwijamy loki i roztrzepujemy je palcami. Potem kosmyki należy spiąć wsuwkami tak, by tył pozostał gładki, a reszta włosów przechodziła do przodu, tworząc lwią grzywę. Następnie spryskujemy dłoń lakierem i mocno ugniatamy wszystkie luźne loki. Tym samym kosmetykiem należy utrwalić fryzurę.

Następną fryzurą jest burza loków, która świetnie prezentuje się na długich włosach. Na wilgotne włosy należy nałożyć specjalny preparat chroniący je przed wysokimi temperaturami. Następnie starannie suszymy suszarką. Wąskie kosmyki zawijamy na gorącą lokówkę. Potem każde pasmo zwijamy w obwarzanek i przypinamy wsuwkami. Po dziesięciu minutach odpinamy spinki i bardzo delikatnie rozczesujemy włosy szeroką, płaską szczotką – tak, żeby z loków powstały subtelne fale. Potem ugniatamy z odrobiną wosku w dłoniach pasmo po paśmie i na koniec utrwalamy nabłyszczającym lakierem.

Do kolejnej fryzury robimy przedziałek na środku głowy i mocno tapirujemy włosy na całej ich długości. Następnie rozdzielamy je na dwa pasma – z prawej i lewej strony głowy. Każde z nich zwijamy w palcach w rulon i mocno przypinamy spinkami. Powinny utworzyć wianuszek wokół głowy. Kolejny krok to założenie czarnej ozdobnej opaski. Powinna idealnie przylegać do głowy. Można włożyć ją asymetrycznie. Najmodniejsza jest opaska z ozdobną kokardą, która powinna znaleźć się nad czołem, z prawej lub lewej strony. Na koniec spryskujemy fryzurę lakierem i nabłyszczaczem.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę