fbpx

Czego nie lubią włosy

Czego nie lubią włosy

Aby zachować zdrowy wygląd naszych włosów oraz ich blask należy pamiętać o tym, jakich błędów nie popełniać w ich pielęgnacji. Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich włosów być może popełniłaś któryś z błędów.

 

Najbardziej powszechnym błędem w pielęgnacji włosów jest mycie ich w zbyt ciepłej wodzie. Powoduje to szybsze przetłuszczanie się włosów, ale naraża również na większą podatność na zniszczenia. Po umyciu włosów w zbyt ciepłej wodzie, łuski włosów pozostają otwarte, co powoduje, że włos narażony jest na szybkie zniszczenie, nawet podczas czesania. Najlepiej jest myć włosy w wodzie o temperaturze około 37 stopni C.

Kolejnym błędem, który może realnie zaszkodzić włosom jest zbyt częste ich suszenie oraz prostowanie, zwłaszcza bez użyciu środków, które mogą ochronić włosy przed zbyt wysoką temperaturą. Włosy na skutek zbyt częstych zabiegów z użyciem wysokiej temperatury stają się kruche i łamliwe, co znacznie pogarsza ich wygląd.

Innym niedopatrzeniem w pielęgnacji włosów jest nie czytanie etykiet na kosmetykach.
Bardzo często zdarza się tak, że przynosimy do domu kosmetyk, ale tak naprawdę po fakcie dopiero okazuje się, że jego działanie jest trochę inne niż przypuszczałyśmy. Najczęściej dotyczy to kosmetyków do stylizacji włosów, kiedy nie wiemy jaka jest różnica między pastą do włosów, a gumą i innymi preparatami. Na rynku ciągle pojawiają się jakieś nowości. Warto prześledzić już na etapie kupna ich rodzaje i świadomie zdecydować, który kosmetyk będzie dla nas tym najbardziej odpowiednim.

Częstym błędem w pielęgnacji włosów jest również używanie zbyt dużej ilości kosmetyku. Zazwyczaj dotyczy to masek do włosów, szamponu, ale również środków do ich stylizacji. Zachowajmy umiar! Pamiętajmy, że zbyt duża ilość kosmetyków obciąża włosy, przez co nie wyglądają lekko i estetycznie. Innymi błędami, które się zdarzają są: tapirowanie ich (które powoduje uszkadzanie włosów i nadmierne ich plątanie), spanie z mokrymi włosami (rano budząc się możemy zauważyć, że po pierwsze włosy nie są już pierwszej świeżości, a po drugie bardzo ciężko ułożyć z nich ładną fryzurę), zawijanie włosów w tzw. Turban po ich umycie (fundujemy im wtedy saunę, a skóra głowy zaczyna się pocić, lepiej jest delikatnie wytrzeć mokre włosy ręcznikiem).

Niezależnie od tego, jakie mamy włosy powinniśmy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków oraz o tym, aby stosować je z umiarem. Jeśli nie potrafimy sobie poradzić z jakimś problemem powinniśmy poprosić o radę specjalistów, zanim doprowadzimy swoje włosy do stanu, który będzie trudny do naprawienia.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Ozdoby do włosów

Spinki do włosów

Opaski na głowę