fbpx

Czy solaria powinny być zakazane?

Rozpoczyna się sezon na solaria. Dla osób przed 35. rokiem życia, regularnie korzystających z łóżek opalających, ryzyko zachorowania na czerniaka skóry rośnie nawet dwukrotnie.

Ginekologia estetyczna

Warunki anatomiczne budowy okolicy kobiecych narządów płciowych nie zawsze nam odpowiadają. Na estetykę tego miejsca może wpływać szereg czynników: zaawansowany wiek czy trudne porody. Dla wielu kobiet problemem jest nie tyle sam wygląd, choć to też istotne, co utrudnione funkcjonowanie w niektórych sferach życia. Pojawia się brak satysfakcji ze współżycia,…

Makijaż inspirowany stylem grunge

Gdy w latach 90-tych niepokorni muzycy zawładnęli sceną muzyczną, ich fani szybko przejęli nonszalancki styl noszenia się. 20 lat później grunge jest inspiracją dla wizażystek Golden Rose, które na jesień proponują mocny, drapieżny makijaż dla przebojowej, pewnej siebie kobiety. Ten look sprawdzi się idealnie także poza rockowymi koncertami!

Węglowodanowa pułapka

Zdań na temat czy unikać, czy wręcz przeciwnie, postawić na węglowodany w naszej diecie, jest mnóstwo. Kwestie żywienia są zawsze względne i zależne od sytuacji w jakiej się znajdujemy. Tym samym np. to, co nie zalecane dla tych, którzy nie lubią wysiłku fizycznego - dla aktywnych jest wskazane. O tym,…

Medycyna estetyczna dla czterdziestolatek

Niepokój pojawia się w okolicach trzydziestki wraz z pierwszymi ledwo jeszcze zarysowanymi, delikatnymi zmarszczkami. Większość z nas szybko o nich zapomina, bagatelizuje lub myśli – jeszcze jestem młoda, jeszcze mam czas, jeszcze zdążę. Dopiero dekadę później dopada nas panika. Bo twarz w lustrze coraz mniej przypomina tę z czasów, gdy…

Zwalczamy blizny potrądzikowe

Skutki trądziku młodzieńczego mogą odcisnąć się na stałe nie tylko w psychice, ale również na twarzy. Po przebytym w tamtym okresie schorzeniu wiele z nas w dorosłości boryka się ze zmianami w postaci blizn zanikowych. Bywa też tak, że choć wiek nastoletni ma się już dawno za sobą, cera trądzikowa…

Cera naczynkowa – jak sobie z nią radzić?

Rumień, rozszerzone i popękane naczynka, trądzik różowaty – cera naczynkowa potrafi być bardzo kłopotliwa. Jednak jeśli zaczniesz starannie ją pielęgnować i dodatkowo zastosujesz odpowiednie zabiegi zamykające naczynka, na pewno na długo pozbędziesz się jej przykrych objawów.

Na ratunek stopom

Przez większą część roku - skrzętnie skrywane. Wraz z nadejściem słońca - ujrzały światło dzienne. Szybko jednak okazało się, że nie są  powodem do dumy. Stopy – bo o nich mowa - choć wykonują codziennie ciężką pracę, traktowane są po macoszemu. A przecież one również wymagają specjalnej pielęgnacji.

Sylwetka w świetle lampy LED

Rozstępy, blizny, zaczerwienienia i inne problemy skórne potrafią skutecznie zniechęcić przed eksponowaniem sylwetki. Bywa, że zawodzą tradycyjne metody leczenia, efektów nie daje również regularne stosowanie specjalistycznych kosmetyków. W takich sytuacjach warto otworzyć się na nowości i zaufać sprawdzonym technologiom.

Sztuczne rzęsy – tajna broń kobieca

Dziś dzięki nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniom sztuczne rzęsy gwarantują zachwycający, ale i zarazem naturalny efekt. Jednak wokół nich jest wciąż wiele kontrowersji. Najwyższa pora rozwiać wszelkie wątpliwości.

Skuteczne odchudzanie

Duża dawka ruchu oraz zbilansowana dieta, bogata w warzywa, chude mięso i ryby to najlepsza droga do szczupłej sylwetki. Niestety na efekty zdrowych kuracji odchudzających trzeba czasem długo czekać. Aby szybciej uzyskać prawidłową wagę warto sięgnąć po suplementy diety, które w bezpieczny sposób wspomagają walkę z nadmiarem kilogramów.

Winoterapia

In vino veritas” – „W winie prawda” mawiali starożytni filozofowie doceniając niezwykłe właściwości wina. Jednak w tym szlachetnym trunku już przed wiekami dostrzegano nie tylko zdolność do „rozwiązywania języków”, ale również sekret piękna i jego wyjątkowy wpływ na urodę.