Jak zjednywać sobie ludzi

Piekiełko | Rozmaitości
Jak zjednywać sobie ludzi

Nie jest tajemnicą, że osoby potrafiące sobie zjednywać ludzi, lepiej sobie w życiu radzą. A zjednują ich sobie poprzez skuteczne komunikowanie się. My ludzie nie potrafimy się nie komunikować. Gdy tylko przebywamy wśród innych ludzi, w mniejszym lub większym stopniu się z nimi komunikujemy: podczas robienia zakupów, poprzez rozmowy z najbliższymi, aż po zarabianie pieniędzy.

To jak przebiegają nasze rozmowy z innymi ludźmi w bardzo dużym stopniu warunkuje w jak dobrych (lub złych) kontaktach z nimi jesteśmy. Oto garść rad, co zrobić, aby te kontakty były jak najlepsze.
Zapewne znacie powiedzenie, że w ciągu kilku pierwszych sekund wyrabiamy sobie zdanie o nowo poznanych osobach. Dlatego warto zrobić na nich dobre wrażenie już na samym początku. Jednym z tradycyjnych sposobów wywierania dobrego wrażenia na innych jest odpowiedni uścisk dłoni. Z własnego doświadczenia wiem, że największe wrażenie na mnie wywierają osoby, które mają bardzo silny uścisk. Czasami ten uścisk bywa tak silny, że aż nieprzyjemny, jednak dzięki temu zapada mi w pamięć i już mam zakodowane, że dana osoba jest osobą silną i pewną siebie.

Odpowiedni nastrój. Jak się okazuje nastrój w jakim zaczynamy i prowadzimy rozmowę z inną osobą często przechodzi na nią. Dlatego warto podczas rozmowy przyjąć taki nastrój, jaki chcemy, aby posiadała druga osoba. Jeśli prowadzimy poważne rozmowy biznesowe, to warto przyjąć poważny wygląd i ton głosu, a równocześnie pełen szacunku dla drugiej strony. Z kolei jeśli zależy nam na jak najlepszym samopoczuciu drugiej osoby, to już przy witaniu warto się do niej uśmiechnąć i okazywać radość podczas całego spotkania.

Kolejną ważną rzeczą jest umiejętność prawienia szczerych komplementów. Ale jak mamy je prawić komuś, kogo dopiero co poznaliśmy? W takiej sytuacji musimy wydobyć od drugiej osoby informacje na jej temat, które pozwolą nam te komplementy sformułować.

Większość ludzi w rozmowach koncertuje się na sobie, co jest oczywiste. Można to świetnie wykorzystać, dając drugiej osobie możliwość mówienie o niej. W takiej sytuacji my nastawiamy się bardziej na słuchanie. Dzięki temu druga osoba nie tylko, że może się wygadać, ale jeszcze czuje się ważna.

Kontakt wzrokowy to też ważny element komunikowania się. Warto patrzeć rozmówcy prosto w oczy, gdyż to pokazuje naszą pewność siebie. Oczywiście nie trzeba tego robić cały czas. Najważniejsze aby robić to w momentach krytycznych, czyli np. gdy drugą osobę o coś prosimy lub przekazujemy jej szczególnie ważne informacje.

I w końcu warto też pamiętać o mowie ciała. Możemy ją stosować na dwa sposoby. Po pierwsze, dzięki odpowiedniej mowie ciał możemy okazywać naszą życzliwość drugiej osobie. Po drugie, dzięki tzw. dopasowaniu się (przyjęciu postawy zbliżonej do drugiej osoby) możemy nawiązać z nią lepszy kontakt na poziomie podświadomym.


Przyjaciele Piekiełka
Artom.Audio
Szkoła Tańca Hamsa
Galeria Oławska

© Piekielko.com