Wytańczyć zdrowie

Dla wielu taniec to przyjemność. Okazuje się, że jest to też genialna forma spalania zbędnych kalorii oraz modelowania ciała.

Jak się okazuje dość duża liczba osób jest nieświadoma licznych korzyści zdrowotnych płynących z tańca, który jest wspaniałym treningiem nie tylko dla ciała, ale i umysłu. Warto poznać wszystkie zalety i zadać sobie pytanie czy przypadkiem taki sposób dbania o zdrowie nie byłby dla nas najbardziej odpowiedni.

Pierwszym niezaprzeczalnym atutem jest możliwość spalenia kalorii co jest równoznaczne ze zmniejszeniem zbędnej tkanki tłuszczowej oraz spadkiem wagi. W zależności od wybranego stylu tańca można spalać różną ilość kalorii w określonym czasie dlatego przyjęte zostało, że w ciągu 30 minutowego tańca można spalić około 150 kalorii. Osoby, które pragną zmienić swoje ciało, ale nie mają ochoty na mordercze treningi oraz nie zależy im na szybkiej przemianie wybierają taniec. Przemawia do nich przede wszystkim przyjemność odczuwalna podczas takiego treningu, a muzyka koi smutki dnia codziennego. Oprócz utraty wagi dodatkowo podczas tańca jest wzmacniane i rzeźbione całe ciało.

Taniec to nie sport wyczynowy, a mimo to kondycja ulega znacznej poprawy. Po niedługim czasie bez problemu można odczuć polepszoną wytrzymałość, a ciało staję się bardziej elastyczne. Kolejnym pozytywnym aspektem jest polepszenie równowagi i postawy. Pomijając wymienione atuty tańca myślę, że najważniejsze jest zwiększenie pewności siebie, co w niektórych przypadkach okazuje się naprawdę bardzo przydatne. A jak dobrze wiadomo osoby, które są pewne swoich racji i wartości osiągają w życiu lepsze rezultaty.

Panuje powszechny stereotyp, że taniec kierowany jest głównie do kobiet. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że mężczyźni tańczą równie dobrze i coraz więcej z nich nie boi się już o narażenie swojego wizerunku z powodu tańca. W ostatnich latach wzrosła liczba tańczących mężczyzn. Oczywiście wszystko zależy od wybranego stylu, ponieważ niektóre są kierowane do jednej lub drugiej płci. Podoba ci się walc, hip-hop, dancehall, cza-cza, zumba a może rumba? Nie ważne jaki styl jest idealny dla ciebie - każdy wpływa pozytywnie na ciało i genialnie poprawia humor.

Przeprowadzane badania wykazały, że dzięki tańcu wzrasta liczba produkowanych w mózgu związków chemicznych, które odpowiedzialne są za rozwój komórek nerwowych. Podczas tańca należy powtarzać pewne kroki, sekwencje, dzięki czemu pracujemy nad poprawą pamięci. Istnieją dowody, że taniec okazuje się niezwykle pomocny w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera. Każdy sposób pobudzania do pracy mózgu jest przydatny, w końcu organ ten jest odpowiedzialny za wiele procesów i lepiej, żeby nas nie zawodził.

Jak już wspomniałam różne rodzaje tańca oddziaływają na inne części naszego ciała, dzięki czemu pracujemy nad wzmocnieniem odmiennych partii mięśni bez utraty radości płynącej z wykonywania takiego rodzaju aktywności fizycznej. Kolejnym atutem tańca jest możliwość wzmocnienia kości. Określone style posiadają dodatkowe zalety. Idąc tym tropem – taniec brzucha jest pomocny w przeciwdziałaniu problemów związanych z dolną częścią pleców, taniec towarzyski pomaga utrzymać serce w dobrej kondycji, a salsa obniża ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Jak więc można się domyśleć, każdy rodzaj tańca wpływa na poprawę stanu zdrowia, przy czym większość z nich zmniejsza ryzyko zawału serce, pomagają spalić nadmierną tkankę tłuszczową oraz wzmacniają kości i mięśnie.

Taniec okazuje się być najczęściej wybieraną formą aktywności fizycznej, która wpływa na poprawienie ogólnego stanu zdrowia, poprawia wytrzymałość i dodatkowo pomaga w procesie odchudzania. Dzięki ogromnej ilości odmiennych styli każda osoba jest w stanie wybrać coś w sam raz dla siebie. Oprócz dbania o swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny taniec poprawia ogólne samopoczucie nadając przy tym wielu barw otaczającej nas rzeczywistości.

  • Utworzono .
  • Ostatnio zmienione .
  • Kliknięć: 6685
Przyjaciele Piekiełka
Artom.Audio
Szkoła Tańca Hamsa
Galeria Oławska

© Piekielko.com