Reggaeton

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego stylu tańca nie jest trudny. Wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań związanych z naszą osobowością, preferencjami. Dodatkowym czynnikiem, który powinien być wzięty pod uwagę jest muzyka.

Idealnym rozwiązaniem jest wybór takich zajęć, podczas których nie jesteśmy w stanie wysiedzieć na miejscu – to muzyka powinna sama wprowadzać nasze ciało w ruch. Dla osób, które czują latynoamerykańskie rytmy oraz lubią wykonywać seksowne ruchy reggaeton okazuje się być idealnym rozwiązaniem.

Ten gorący taniec wywodzi się z niemniej gorącego Puerto Rico, gdzie młodzi kubańczycy zainspirowani tradycyjnymi tańcami postanowili stworzyć coś całkiem nowego. Taniec ten bardzo szybko zyskał popularność wśród tamtejszej społeczności, a z czasem dotarł za granicę wzbudzając ogromne zainteresowanie wśród niezliczonej liczby osób. Aktualnie nie ma takiego miejsca, gdzie reggaeton nie posiadałby swoich zwolenników.

Wiele osób może zadawać sobie pytanie czym tak naprawdę jest reggaeton? Jest to fuzja reggae, tańców latynoamerykańskich (m.in. salsy, merengue, a nawet bachaty) oraz amerykańskiego hip hop’u. Jak można się domyślić mieszanka ta musi być niezwykle namiętna i wybuchowa zarazem – tak też jest w rzeczywistości. Przez fakt, że reggaeton wywodzi się z dancehall’u wiele osób postrzega go jako jego hiszpańską odmianę. A wszystko dzięki wykorzystywanym bitom, które nieraz do złudzenia przypomina dancehall’owy riddim. Oba style tańca są niezwykle energetyczne i szybkie co odzwierciedla temperament tamtejszych mieszkańców.

Wiele początkujących osób może zadawać sobie jedno istotne pytanie: jakie kroki należy wykonywać, aby ich taniec odbierany był jako reggaeton? Jako, że jest to otwarty styl nie posiada z góry narzuconych kroków. W końcu chodzi o to, aby ciało było prowadzone bitem i aby dobrze się przy tym wszystkim bawić. Oczywiście jest kilka podstaw charakterystycznych dla tego stylu, które należy poznać. Jednym z nich jest częsta i intensywna praca bioder, która powinna być niezwykle zmysłowa, oraz klatki piersiowej dzięki czemu wyzwalana jest nie tylko energia, ale też kobiecość. Mimo zachwycenia ze strony zwolenników w dalszym ciągu można spotkać się ze stwierdzeniem, że jest to niezwykle nieprzyzwoity taniec, który nadto przepełniony jest erotyką. Po części można się zgodzić z jedną rzeczą - jest to intymny taniec.

Co jeszcze należy wiedzieć? Na pewno to, że pomimo pikanterii pozwala na wyzwolenie wszystkich drzemiących w tancerzach emocji. W reggaetonie na pewno łatwiej mają osoby, które nie wstydzą się siebie, ani swojego ciała. Oczywiście wszystko przychodzi z czasem i doświadczeniem – nie ma się co poddawać na samym początku swojej przygody. Oprócz braku oporu na wykonywanie nieraz naprawdę odważnych ruchów istotna jest muzyka, którą po prostu trzeba czuć. Oprócz zaznajomienia się z bitem dobrze jest też poznać teksty piosenek – pozwala to na lepszą i dokładniejszą interpretację utworu, a choreografia okazuje się być bardziej dopracowana. Dużym atutem tancerza jest nienaganna gibkość, dlatego warto poświęcić trochę czasu na rozciąganie.

Nie można się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że reggaeton jest niezwykłym tańcem. Oprócz możliwości pokazania własnej osobowości styl ten jest bardzo seksowny. Dodatkowo połączenie przyjemności jaką niesie radość płynąca z muzyki oraz aktywności pozwala na wypracowanie kobiecych kształtów. Kontrowersje, którymi jest otaczany potwierdzają fakt, że można go lubić bądź też nie, jednak nie można być względem niego obojętnym.

  • Utworzono .
  • Ostatnio zmienione .
  • Kliknięć: 10179
Przyjaciele Piekiełka
Artom.Audio
Szkoła Tańca Hamsa
Galeria Oławska

© Piekielko.com