Historia Belly Dance

Belly dance to dość znana odmiana tanca, która wywodzi się z krajów Bliskiego Wschodu. W Palestynie to taniec towarzyski, który nazywa się Raks Baladi i jest wykonywany przez ludzi w każdym wieku obu płci. Tańczy się go podczas uroczystości, takich jak wesela i inne spotkania towarzyskie - głównie dla zabawy i świętowania.

Jest też wersja teatralna, wykonywana przez profesjonalnych tancerzy płci męskiej (Jim Boz i Tito) i żeńskiej (Maroko i Belly Dance Superstars) - to arabski Raks Sharki, który jest najbardziej popularny w Ameryce.

W rodzimym kraju tańca brzucha chłopcy i dziewczęta uczą się go od najmłodszych lat. Jak w przypadku wszystkich innych typuów tego tańca, rozwijały się one poprzez obserwację i naśladowanie u młodych osób podczas uroczystości rodzinnych i społecznych, a także podczas nieformalnych spotkań z przyjaciółmi. Dzisiaj, lekcje tańca Bliskiego Wschodu są oferowane na całym świecie, a wykwalifikowani tancerze są w stanie dzielić się swoją wiedzą podczas zajęć studyjnych i warsztatów.

Dokładne pochodzenie tańca brzucha jest aktywnie omawiane wśród jego entuzjastów, zważywszy na to, że są spore ograniczenia w badaniach naukowych na ten temat. Wiele badań w tym zakresie zostało wykonanych przez tancerzy próbujących zrozumieć pochodzenie tego gatunku. Jednak często pomijany jest fakt, iż taniec na Bliskim Wschodzie pojawia się bardziej w kontekście społecznym niż profesjonalnym. Zawodowi tancerze pojawiajacy się na przykład w klubach nocnych, doprowadzili do ogólnego niezrozumienia prawdziwego charakteru tego tańca, co spowodowało wiele kolizji w teorii jego pochodzenia. Taniec brzucha to połączenie wielu stylów tanecznych i niewątpliwie ma wiele początków - wiele z nich pochodzi z etnicznych tańców ludowych.

  • Utworzono .
  • Ostatnio zmienione .
  • Kliknięć: 10422
Przyjaciele Piekiełka
Artom.Audio
Szkoła Tańca Hamsa
Galeria Oławska

© Piekielko.com