Onyks zielony agat

Paulina | Kamieniara
Onyks zielony agat
Onyks zielony agat

Kilka powodów, dla których powinnaś nosić biżuterię z zielonym onyksem
Zielony onyks - agat cieszy się dużym zainteresowaniem od setek lat. W dzisiejszych czasach, terapia kamieniami szlachetnymi jest popularnym podejściem do medycyny niekonwencjonalnej i leczenia. Oprócz tego, kamienie wykorzystywane są także do fizycznego, emocjonalnego i psychicznego uzdrawiania – również pod postacią biżuterii. Dlaczego warto założyć kolczyki, pierścionek lub bransoletkę z zielonym onyksem? O czym powinnaś wiedzieć?

Czym jest zielony onyks? Dlaczego warto go nosić?

Zielony onyks (agat) to odmiana chalcedonu. Charakteryzuje się eleganckim wyglądem i gładką teksturą. To potężny kamień, który występuje w wielu różnych kolorach i posiada zróżnicowane cechy oraz właściwości.

Ten fascynujący, nietypowy dość kamień związany jest z czakrą serca. Zielony onyks w postaci orientalnej biżuterii może dostarczyć więc np. energii potrzebnej do fizycznego uzdrowienia. Co więcej, może przynieść energię płodności i… młodości. Biżuteria z zielonym onyksem przywraca ponoć równowagę więzi w związku lub przyjaźni i wytrzymałość fizyczną. Dodatkowo, nosząc np. pierścień z zielonym onyksem odnieść możesz materialny sukces, co przyczyni się do długiego życia w dostatku.

Ten przepiękny, niepozorny kamień szlachetny może zmotywować właścicielkę do stania się… kimś więcej. Do bycia pewną siebie kobietą, wyzwoloną z codziennego stresu. Jeżeli dążysz do samorealizacji w konkretnej dziedzinie, z zielonym onyksem droga ta może stać się łatwiejsza. Dzięki kamieniowi, będziesz mieć ostrzejszy umysł i jaśniejszą wizję swojego celu.

Zielony onyks – do czego się go jeszcze używa?

Objawy różnych chorób – zielony onyks jest nieoceniony w leczeniu wrzodów i kontrolowaniu ciśnienia krwi. Poza tym, pomaga również w leczeniu chorób lub dolegliwości dotyczących brzucha, oczu, skóry i nosa. Jeśli chcesz poprawić stan swoich kości, zębów, a także włosów, zielony onyks będzie dla Ciebie idealnym kamieniem.

Bogactwo – czy Twoja obecna praca wymaga od ciebie interakcji z innymi ludźmi i regularnego stawiania czoła tłumowi? Jeśli tak, to biżuteria z zielonym onyksem może Ci bardzo pomóc. Ten piękny, szlachetny kamień jest znany m.in. ze zwiększania umiejętności komunikacyjnych i budowania większej pewności siebie.

Kłopoty z pamięcią – kolczyki z zielonym onyksem (agatem) mogą Ci pomóc w zwiększeniu skupienia i poprawie koncentracji. Oznacza to, że dzięki kamieniowi będziesz mogła skupić się na zadaniach, które musisz aktualnie wykonać oraz na każdej pracy, której musisz się podjąć. Kamień może również polepszyć pamięć i zwiększyć Twoją przenikliwość, umożliwiając uczenie się nowych rzeczy. Co więcej, biżuteria z zielonym onyksem pomóc może rozwiać wątpliwości, które powstrzymują Cię przed urzeczywistnianiem marzeń.

Miłość – zielony onyks (agat) może napełnić Cię energią akceptacji, współczucia i miłości. Niemniej jednak wiąże się to z czakrą serca, która otwiera serce na nieograniczoną miłość. Zielony (agat) onyks uwolni więc Twoją zmysłowość – a, co ważniejsze, zmotywuje cię do bycia bardziej czułą dla swojego partnera. Biżuteria z tym kamieniem może pobudzić Cię do wrażliwości na potrzeby ludzi, których najbardziej kochasz. Dzięki zielonemu onyksowi będziesz w stanie uniknąć nieporozumień, a także niepotrzebnych konfliktów. Kamień może również natchnąć Cię odwagą, dzięki czemu będziesz mogła poradzić sobie sama z wieloma problemami – sercowymi również.

Biżuteria z zielonym onyksem – warto czy nie warto?

Oczywiście, że warto! Zielony onyks w postaci etnicznej biżuterii da Ci wystarczające wsparcie i siłę, aby sprostać wszelkim wyzwaniom w Twoim życiu. Zielone kamienie onyksu w pierścieniu, kolczykach czy zakupionej bransoletce wyzwolą w Tobie wiele pozytywnych, silnych uczuć. Jeżeli chcesz się przekonać, jak bardzo jeden kamień może wpłynąć na poprawę całego życia, koniecznie zacznij nosić biżuterię z zielonym onyksem.


Przyjaciele Piekiełka
Artom.Audio
Szkoła Tańca Hamsa
Galeria Oławska

© Piekielko.com