fbpx

Kolczyki W.Kruk i charmsy Apart?

Bądź oryginalna, postaw na biżuterię etniczną!
Dziś ogromną popularnością cieszy się biżuteria przemysłowa, tworzona z myślą o współczesnych kobietach. Chyba każda modna kobieta słyszała już o kolczykach Kruk albo charmsach do bransoletek modułowych Apart. Biżuterię z sieciówek powoli zaczyna jednak zastępować rękodzieło, które jest coraz bardziej cenionym towarem na rynku. To biżuteria, która nie jest produkowana na masowy rynek, a wyłącznie w określonym nakładzie. Dlaczego kobiety tak bardzo ją cenią? Sprawdźmy to!

Biżuteria etniczna jest niepowtarzalna

Ręcznie robione orientalne kolczyki czy bransoletki są ozdobami, których nie produkuje się na szeroką skalę. To unikaty sprowadzane z rożnych stron świata, od zupełnie różnych artystów. Każdy z nich ma swoją metodę wytwarzania rękodzieła, a każda sztuka biżuterii planowana jest z najdrobniejszymi szczegółami, najczęściej ręcznie nanoszonymi na kolczyki, bransolety czy pierścienie. Nawet, kiedy w sklepie z biżuterią etniczną pojawiają się produkty podobnego typu, nigdy nie są one takie same. To fakt, artyści są w stanie wyprodukować kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt egzemplarzy etnicznych kolczyków lub zawieszek. Jednak, żadna z nich nigdy nie będzie identyczna. To tylko jeden z powodów, dla którego warto inwestować w tego typu etniczną biżuterię.

W rękodziele liczą się nie materiały, a… pasja i serce

Kolczyki W.Kruk lub naszyjniki Yes można znaleźć w wielu centrach handlowych na mapie Polski. Owszem, biżuteria jest piękna i z całą pewnością ozdobi niejedną kobietę. Jednak, taka biżuteria tworzona jest zazwyczaj według jednego projektu, zgodnie z pewnym wcześniej ustalonym schematem. Produkcja przebiega szybko, co umożliwia tworzenie wielu tysięcy sztuk biżuterii i rozprowadzanie jej po znanych salonach.

Biżuteria orientalna, która pochodzi od artystów z wielu stron świata, nie jest wytwarzana „z prędkością światła”. Czasem potrzeba wielu godzin pracy, by takie rękodzieło powstało. Zanim orientalne kolczyki czy wisiorki zostaną wyprodukowane ręcznie od podstaw, trzeba je zaprojektować. Po długim procesie wytworzenia rękodzieło się fotografuje, opisuje, kataloguje i wysyła do akceptacji. Biżuteria handmade to zatem nie wyłącznie połączenie kilku gotowych materiałów, a poświęcony w nią czas i serce. Rękodzieło powstaje z pasji do tworzenia, a nie tylko ze względu na obecne trendy.

Jakość orientalnej biżuterii handmade

Rękodzieło jest zazwyczaj o wiele lepszej jakości, niż biżuteria produkowana na szeroką skalę. Często nie tylko lepsze są materiały, a całość wykonania ozdób. Artyści poświęcają na swoje dzieła wiele czasu i wkładają w nie mnóstwo pracy, chcąc stworzyć coś niepowtarzalnego i trwałego, służącego przez lata. Chyba żaden artysta nie chciałby, aby jego orientalna biżuteria rozpadła się tuż po pierwszym założeniu. Z tego też względu, biżuteria handmade to dbałość o materiały i ich dobór, a także precyzję wykonania ozdób.

Na pewno nie jednej kobiecie zdarzyło się, że kupując kolczyki z sieciówki zepsuło się zapięcie. Czasem odpadł koralik, a czasem zerwał się łańcuszek. Oczywiście, problem ten pojawia się nie tylko w słynnych salonach biżuterii – w sklepach z biżuterią rękodzielniczą czasami zdarza się to samo. Jednak, w przypadku artystów często łatwiej jest naprawić zakupioną ozdobę. Wiadomo, czasem nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi zdarzy się coś zepsuć. W przypadku reklamacji w dużych sklepach z biżuterią, cały proces często wymaga wiele procedur i tygodni czekania. Artyści starają się rozwiązywać problemy na bieżąco, chętnie naprawiając wszelakie szkody.

Indywidualna biżuteria etniczna, czyli projekt dopasowany pod osobowość

Nie każdy pierścionek Apart lub bransoletka W.Kruk pasować będzie do każdej kobiety. Nie ma co się oszukiwać. W popularnych salonach biżuterii projekty najczęściej powstają pod kątem zapotrzebowania na konkretne wzory, ze względu na sezon albo panujące trendy. Rękodzieło w tym przypadku będzie o wiele lepszą opcją zwłaszcza dla pań, które preferują indywidualny styl.

Z tyłu głowy wielu kobiet często rodzi się pomysł: „Chciałabym mieć naszyjnik, który wyróżni mnie z tłumu!”. Niestety, kupując biżuterię w popularnej sieciówce istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ktoś będzie miał dokładnie taki sam. Etniczna biżuteria pozwala wyróżnić się z tłumu kobiet i sprawia, że wiele osób będzie pytało o pochodzenie bransoletki czy kolczyków. Jeżeli więc kobieta stawia na indywidualność i chce być niepowtarzalna, powinna zajrzeć do sklepu z etniczną biżuterią – czyli tam, gdzie króluje rękodzieło oraz ozdoby, które na pewno nie powtórzą się na ulicy.


Biżuteria, naszyjniki, bransoletki...